ההבדל הדק שבין נהיגה תחת השפעת אלכוהול ונהיגה בשכרות

לעיתים קרובות, אנשים נוטים לבלבל בין שתי עבירות תנועה- נהיגה תחת השפעת אלכוהול ונהיגה בשכרות. זאת משום, שלהן מכנה משותף- נהיגה כאשר מצוי בדמו של הנהג אלכוהול. השאלה היא, האם כאשר כמות האלכוהול המצויה בדמו של הנהג עוברת את רף המותר, יחשב העניין כנהיגה בשכרות, או שמא מדובר בנהיגה תחת השפעת אלכוהול. על פי חוק, אדם יחשב כנוהג בשכרות כאשר בגופו נמצא אלכוהול ברמה גבוהה מן הסף המירבי. כמות זו הינה כ-50 מיליגרם אלכוהול ב-100 מיליליטר של דם או כ-240 מיקרוגרם בבדיקת ינשוף. ההבדל המהותי בין שתי עבירות תעבורה אלו, היא במידת הענישה. כאשר מדובר בנהיגה בשכרות, בעבירת תעבורה של נהיגה תחת שיכרות ניתן לקבל פסילת רישיון של בין 2-4 שנים, כאשר בגין נהיגה תחת השפעת אלכוהול העונש יכול להסתכם במינימום של שלושה חודשי פסילה. ייעוץ משפטי מקיף, מומלץ לקבל מעורך דין מומחה בתחום דיני תעבורה כגון עו"ד זיאד זועבי, אשר מעניק שירות מוקפד, אישי ומסור.

נהיגה תחת השפעת אלכוהול ענישה

המרת עבירת נהיגה בשכרות לעבירה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול

נהיגה בשכרות הינה עבירה חמורה אשר יכולות להיות לה השלכות חמורות, הן על עתיד רישיון הנהיגה שלכם והן על חייכם באופן כולל. עם זאת, בעזרת ליווי וייצוג של עורך דין מנוסה בתחום דיני התעבורה, ניתן יהיה להקל בחומרת העונש. כיצד עורך דין דיני תעבורה מסייע בהמרת העבירה:

ראשית, חשוב להבין כי המרת עבירה של נהיגה בשכרות לעבירת נהיגה תחת השפעת אלכוהול טמונה קודם לכל בייצוג עורך הדין שלכם בעניינכם. כלומר ככל שעורך הדין שלכם בקיא בתחום זה, ובעל הבנה מעמיקה יותר, כך יוכל לסייע לכם.

כאשר מובא חומר החקירה לבדיקה, ובו ממצאים המראים על כשלים המצויים בבדיקת השכרות שערכו לכם השוטרים בשטח, יכול בית המשפט במקרים מסוימים אף להביא לידי זיכויו המוחלט של הנהג. על ידי מינוף המומחיות והידע המעמיק של עורך הדין בתחום, זה יוכל לבחון בקפידה את חומר החקירה ולזהות סוגיות אשר עשויות להוביל לשינוי בסיווג העבירה, ובכך לעונש חמור פחות, כולל תקופת פסילת רישיון קצרה יותר.

הסיבה שבגינה קיים הבדל בין שתי עבירות אלו, היא משום שהימצאות כמות מסוימת של אלכוהול בגופו של אדם, אינה תמיד מראה על כך שנפגעה כשירות נהיגתו בפועל, שכן אלכוהול משפיע על כל אדם ברמה אחרת, ויש להוכיח כי נפגעה יכולת נהיגתו של הנהג. עורך דין דיני תעבורה מתאים, יוכל לסייע לכם לעמוד על זכויותיכם ולהראות כי לא נגרמה פגיעה בכושר הנהיגה.

עורך דין מנוסה יפעל להבאת התוצאות הטובות ביותר

הבדל דק אך מהותי, קיים בין שתי עבירות התנועה הנ"ל, כאשר זה מסתכם בסופו של דבר בחומרת הענישה. כאשר נתפסתם בעת נהיגה תחת השפעת אלכוהול מי שיכול לנתב את הדרך הינו עורך דין בעל ניסיון ניכר והבנה רבה בתחום דיני התעבורה. עורך הדין זיאד זועבי הינו עורך דין מומחה בתחום, ובעל משרד עורכי דין מוביל. כמו כן חבר עו"ד זועבי בוועדה הארצית לתעבורה של לשכת עורכי הדין ובוועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין בצפון. מוזמנים ליצור קשר עימו כעת דרך אתר משרדו.