פסילה מנהלית

מה זה פסילה מנהלית?

קצין משטרה בדרגת פקח ומעלה מוסמך לפסול את רישיון הנהיגה עוד בטרם הנהג הורשע בביצוע עבירה כלשהי בבית המשפט ואף טרם הגשת כתב אישום כנגדו.

הקצין מוסמך לפסול את רישיון הנהיגה לתקופה של עד 30 ימים במקרה של רישום דו"ח תנועה בגין 10 עבירות מסוימות וחמורות בלבד כגון נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות, עקיפה מסוכנת ועוד.     

כמו כן, הקצין מוסמך לפסול את רישיון הנהיגה לתקופה של עד 60 ימים כאשר הנהג חשוד בגרימת תאונת דרכים, ולתקופה של עד 90 ימים במקרה שהנהג חשוד בגרימת תאונת דרכים קטלנית. 

כיצד ניתן לבטל פסילה מנהלית לרישיון הנהיגה?

פסילה מנהלית אינה מקדמה על חשבון העונש והיא נועדה להרחיק באופן מיידי נהגים מסוכנים מן הכביש. משכך, החוק מאפשר לנהג הפסול להגיש בקשה לביטול הפסילה המנהלית בבית המשפט לתעבורה.

לעו"ד מתמחה בדיני התעבורה יש את הכלים לבחון את החלטת הקצין לעומק, לבחון את הדו"ח ולהחליט מה הם הטיעונים המשפטיים הרלוונטיים שיכולים לשכנע את בית המשפט לבטל את החלטת הקצין, במקרים המתאימים, ובכך להחזיר את רישיון הנהיגה לנהג.

עורך זיאד זועבי עוסק אך ורק בדיני תעבורה ומתמחה בייצוג נהגים שרישיונם נפסל מנהלית. למשרד זיאד זועבי עורכי דין תעבורה מספר רב של הצלחות והישגים משפטיים בלתי רגילים לרבות ביטול החלטות רבות לפסילות מנהליות.  

האמור לעיל מוצג כידע כללי בלבד. אין באמור לעיל משום הוראה ו/או ייעוץ ובוודאי שאינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי קונקרטי או כללי. 

ייעוץ ראשוני

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

משרד זיאד זועבי-עורכי דין תעבורה עוסק אך ורק בדיני תעבורה ומתמחה במתן ייעוץ והגנה משפטיים לנאשמים בכל סוגי עבירות התעבורה!